Administratīvais process

Administratīvā procesa ietvaros īstenojas privātpersonu attiecības ar valsts un pašvaldību iestādēm un citām institūcijām, kuras apveltītas ar publisku varu. Administratīvais process notiek gan iestādēs, gan administratīvajās tiesās un aptver ļoti dažādas jomas, piemēram, regulētās nozares, būvniecības procesu, konkurences tiesības, publiskos iepirkumus, nodokļu tiesības, pabalstus un sociālās tiesības, vides tiesības, enerģētiku, dažādu licenču un atļauju izsniegšanas un anulēšanas procesus u.c. Kaut arī katrai no minētajām jomām ir sava specifika, tās visas vieno administratīvā procesa pamatprincipi. Biroja advokātiem ir plaša un veiksmīga pieredze, pārstāvot klientus visās šajās jomās. 

 

Biroja Šķiņķis Pētersons advokāti ir vieni no pieredzējušākajiem un atzītākajiem administratīvā procesa advokātiem Latvijā, kuri ikdienā veiksmīgi pārstāv klientus visdažādākajos administratīvā procesa strīdos gan iestādē, gan tiesā. Biroja advokāti ir snieguši palīdzību administratīvajā procesā dažādu nozaru vadošiem uzņēmumiem, piemēram, 1Home (Duck Republik), Eko Osta, Energoremonts Rīga, Euroaptieka, Hausers, Kandavas kartodroms, Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Aptieka, Latvijas Futbola federācija, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Starptautiskā skola, Lursoft, NORMA-A, Orlen, Rimi, Severstal Distribution, Tavex, Taxify (Bolt), UPB, VIA Media, WT Terminal un vadošajiem enerģētikas uzņēmumiem. Turklāt biroja advokāti ir sekmīgi pārstāvējuši arī dažādas atbildētājas pusē pieaicinātās iestādes, piemēram, Saeimu, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, Kultūras ministriju un dažādas pašvaldības un to uzņēmumus.

 

Ņemot vērā šo biroja pieredzi, citu advokātu un klientu atsauksmes, starptautiskās advokātu vērtēšanas direktorijas Chambers un Legal500 biroju un tā advokātus regulāri atzīst par nozares vadošajiem speciālistiem strīdu risināšanas un nekustamo īpašumu prakses jomās.